Kurs ONLINE "Automasaż"

Sprzedaż kursu online „Automasaż” jest obecnie ZAMKNIĘTA. Jeśli chcesz otrzymać informację o kolejnej możliwości dołączenia do tego kursu, zapisz się do NEWSLETTERA.

Kurs online „Automasaż- sam możesz rozluźnić swoje ciało” to kompleksowe szkolenie, w którym nauczysz się rozluźniać swoje ciało za pomocą różnorodnych technik automasażu i stretchingu.

Zobacz FILM

KORZYŚCI z kursu

Dzięki praktykowaniu prezentowanych w kursie ćwiczeń:

 • Skutecznie zmniejszysz napięcia mięśniowe
 • Zmniejszysz lub usuniesz napięciowy ból (np. napięciowy ból pleców, szyi, głowy)
 • Zmniejszysz lub zlikwidujesz dolegliwości takie jak zespół mięśnia gruszkowatego, zespół cieśni nadgarstka
 • Poprawisz ukrwienie, dożywienie i dotlenienie tkanek
 • Zmniejszysz obrzęki kończyn dolnych i kończyn górnych
 • Zwiększysz zakresy ruchomości w stawach
 • Poprawisz sprawność swojego ciała
 • Poprawisz swoją postawę ciała (poprzez rozluźnienie przykurczonych mięśni)
 • Poprawisz swoje ogólne samopoczucie
kurs online automasaż
kurs online automasaż

DLA KOGO?

Z kursu skorzystają zwłaszcza:

 • Osoby żyjące w stresie
 • Osoby pracujące przy biurku/ przy komputerze
 • Osoby, którym doskwierają napięciowe bóle: pleców, szyi, głowy, ból związany z zespołem mięśnia gruszkowatego lub zespołem cieśni nadgarstka
 • Osoby korzystające z rehabilitacji
 • Osoby odczuwające napięcia w ciele (różnego pochodzenia)
 • Osoby z obrzękami
 • Sportowcy
 • Osoby pracujące głosem i ciałem (np. aktorzy, mówcy, prezenterzy, śpiewacy)
 • Osoby pracujące w zawodach, które sprzyjają powstawaniu napięć mięśniowych (np. stomatolodzy, muzycy, magazynierzy)

PROGRAM kursu

1) AUTOMASAŻ (manualny i za pomocą przyrządów) oraz STRETCHING głównych grup mięśniowych w ciele:

 • mięśni twarzy,
 • mięśni szyi,
 • mięśni grzbietu,
 • mięśni obręczy biodrowej,
 • mięśni kończyny dolnej (uda, podudzia i stopy),
 • mięśni kończyny górnej (ramienia, przedramienia i ręki)

2) Podstawy ANATOMII układu mięśniowego

3) Automasaż i stretching w wybranych JEDNOSTKACH CHOROBOWYCH (np. napięciowych bólach głowy, szczękościsku, napięciowych bólach grzbietu i szyi, zespole cieśni nadgarstka, zespole mięśnia gruszkowatego) – teoria i praktyka.

4) Manualny DRENAŻ LIMFATYCZNY kończyny dolnej i kończyny górnej (metoda zmniejszająca obrzęki i usprawniająca pracę układu limfatycznego).

5) RELAKSACJA

kurs online automasaż
kurs online automasaż komórka

W kursie ZNAJDZIESZ:

 • Ponad 120 nagrań, które możesz oglądać na komputerze, na tablecie lub komórce
 • Filmy instruktażowe różnorodnych technik automasażu i stretchingu
 • Wykłady z anatomii układu ruchu (ułatwiające zrozumienie pracy mięśni i przyczyn różnych dolegliwości)
 • Relaksację
 • Moje wsparcie (Odpowiadam na wszystkie pytania zadane w kursie.)

Kurs znajduje się na bezpiecznej i wygodnej platformie e-learningowej, do której będziesz mieć dostęp przez 6 miesięcy. Składa się z ponad 120 nagrań, które można odtwarzać na komputerze, tablecie lub komórce z dostępem do internetu. Lekcje kursu możesz przerabiać w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu. Uczestnicy mają możliwość zadawania pytań na platformie e-learningowej, na które ja będę odpowiadać :).

BEZPŁATNA lekcja kursu

Dostęp do jednej z lekcji kursu online „Automasaż” otrzymasz w prezencie za zapis do newslettera.

CENA kursu: 385 zł

Co otrzymasz W CENIE kursu?

 • Dostęp do ponad 120 NAGRAŃ
 • Dostęp do kursu na 6 miesięcy
 • Moje WSPARCIE w kursie (Odpowiadam na wszystkie pytania zawarte w kursie.)
 • Dostęp do AKTUALIZACJI kursu (do wszystkich nowych nagrań umieszczonych w kursie w ciągu najbliższych 6 miesięcy)
kurs online automasaż

OPINIE o kursie online „Automasaż”

"Udział w zajęciach z automasażu, to była fantastyczna decyzja i inwestycja. Umiejętność automasażu i wiedza, które mięśnie i jak można "porozgniatać" jest niesamowicie ważna, cenna i istotna. Już kilkukrotnie sama siebie uratowałam od długotrwałego bólu. Cieszy mnie ogromnie fakt, że niejednokrotnie sama sobie mogę pomóc i przynieść ulgę w bólu, bez konieczności pomocy kogoś z zewnątrz. Jestem zachwycona wiedzą i sposobem jej przekazywania przez Anię - cierpliwie, spokojnie i bardzo zrozumiale. Polecam każdemu udział w kursie 🙂 ".

Anna Olszanko

guzik masaż powięziowy

„O kursie słyszałam już dawno, że jest bardzo polecany. Bardzo się cieszę, że się na niego zapisałam :).
Kurs jest wartościowy, świetnie przygotowany, daje ogromną dawkę wiedzy teoretycznej, ale i przede wszystkim praktycznej.

Faktycznie pomaga rozluźnić swoje ciało, dzięki ćwiczeniom udało mi się pozbyć uciążliwego napięcia karku, co w efekcie umożliwia mi lepszy sen.

Szczerze polecam – sława Ani jest w pełni uzasadniona. Dużo się nauczyłam. Warto!

Aniu – wielkie dzięki za ogrom Twojej wiedzy, cierpliwość i świetna jakość. Pozdrawiam serdecznie”.

Agnieszka Pindel

guzik masaż powięziowy

"Zajęcia automasażu prowadzone przez Anię to wspaniała przygoda, dzięki której możemy poznać i zrozumieć własne ciało.
Ze względu na epidemię forma stacjonarnego warsztatu została zamieniona na wersję online na specjalnej platformie.
Mogę przyznać, że dużym atutem zajęć online było to, że mogliśmy je wykonywać w dowolnym momencie oraz wracać do konkretnych ćwiczeń, czy też partii mięśni.
Ania szczegółowo wprowadzała nas w budowę mięśni oraz wyjaśniała jakie funkcje pełnią każdego dnia. Dzięki temu można było sobie uświadomić, w którym momencie za bardzo je „eksploatujemy”, przez co mogą się spinać.
Opisy i podpowiedzi Ani sprawiły, że łatwo było odnaleźć omawiane mięśnie, nad którymi mieliśmy w danym momencie pracować.
Same ćwiczenia prezentowane i omawiane były w sposób dokładny i przejrzysty. A jeśli zdarzyło się komuś (a mi się zdarzyło!) mieć dodatkowe pytania, to Ania zawsze służyła pomocą i wskazówkami.
Gorąco polecam wszystkim kurs Automasażu. Nie tylko tym, którzy już odczuwają jakieś spięcia w ciele, ponieważ ja sama nie miałam pojęcia o wielu miejscach, które powinnam rozluźniać.

Mi zajęcia bardzo pomogły, bo dzięki nim, wiem już w jaki sposób sama mogę rozluźnić i rozmasować mięśnie. Mniejsze spięcie w mięśniach = lepsze samopoczucie :)"

Joanna Wojciechowska

guzik masaż powięziowy

„Słyszałam wiele dobrego o kursie automasażu. I opinie te nie były przesadzone.

Poza korzystnym wpływem na ciało (wiadomo, że cuda nie dzieją się w 5 minut, zwłaszcza jeśli spędza się lata za biurkiem, ale w moim przypadku już po 3-4 treningach mogłam poczuć zmiany na lepsze – zarówno w codziennych działaniach, jak i przy uprawianiu sportu), dużym plusem jest też sposób przekazywania informacji. Każde ćwiczenie jest prezentowane osobno, więc można budować własne zestawy, odpowiednio do potrzeb (np. w zależności od tego, ile mamy czasu lub gdy chcemy popracować nad jakąś częścią ciała albo gdy coś nas boli). Ponadto w trakcie trwania kursu pojawia się bardzo konkretna wiedza z zakresu anatomii. Jednak kurs nie jest nią niepotrzebnie przeładowany, a są to rzeczowe informacje, które ułatwiają prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. A w razie jakichkolwiek pytań, zawsze można liczyć na odpowiedź. Ćwiczeń na każdą część ciała jest kilka, więc nawet jeśli któreś z jakiegoś powodu nam się nie spodoba, to można korzystać z pozostałych – żadna część ciała nie będzie pominięta, a my nie musimy się zmuszać do czegoś, czego nie lubimy.

A do tego, gdy nam coś zgrzyta w nastroju, to już po kilku ćwiczeniach nastrój potrafi się poprawić”.

Anna Kuczyńska

guzik masaż powięziowy

"O kursie "Automasaż - sam możesz rozluźnić swoje ciało" dowiedziałam się z "Wysokich Obcasów"- dodatku do Gazety Wyborczej. Artykuł dotyczył masażu i proponował kurs automasażu na Uniwersytecie Otwartym UW. Był to mój pierwszy kurs i od razu strzał w dziesiątkę! Prowadząca Ania w przystępny sposób, krok po kroku zapoznała nas z podstawami anatomii, technikami automasażu i rozciągania. Kurs bardzo mi się podobał, ponieważ poszerzył moją wiedzę o moim ciele, pomógł rozluźnić mięśnie, zmniejszyć ograniczenia, a nawet ból w niektórych miejscach ciała. Zaproponowane ćwiczenia i techniki automasażu zostaną już ze mną na długo! POLECAM!

Anna Stafanowska-Strzodka

Kurs online Automasaż opinia

Aniu, chciałabym ogromnie podziękować za możliwość wzięcia udziału w kursie online „Automasaż”. Wyniosłam z niego dużo cennej wiedzy i nauczyłam się, jak samodzielnie rozluźniać napięcia w różnych miejscach ciała. Dziękuję za wsparcie merytoryczne i odpowiedzi na wszystkie pytania, które razem z innymi kursantami i kursantkami zadawałam podczas trwania kursu. Bardzo się cieszę, że nauczyłam się praktykować automasaż, ponieważ porównując efekty, jakie obserwowałam po kilku latach praktykowania jogi z efektami po zaledwie kilku tygodniach automasażu, widzę dużą różnicę na korzyść tego drugiego. Jeszcze raz dziękuję!

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Zuzanna Kozieł

guzik masaż powięziowy

"Aniu,
jestem bardzo zadowolona, że wzięłam udział w Twoim kursie. Poznałam proste, a jednocześnie skuteczne techniki rozluźniania swojego spiętego ciała. Elementy kursu stosuję na co dzień. Szczególnie przypadło mi do gustu oklepywanie całego ciała i potrząsanie nim. Bardzo przyjemny sposób na rozpoczęcie dnia.
Sam kurs jest przygotowany z dużą starannością, co bardzo sobie cenię.
Dziękuję za przygotowanie tego kursu, polecam wszystkim i pozdrawiam serdecznie."

Aleksandra

guzik masaż powięziowy

„Uczestniczyłam w kursie online „Automasaż” prowadzonym przez Panią Anię i jestem bardzo mile zaskoczona jak ten kurs wpłynął na mnie i moje ciało. Cenne informacje przekazane dotyczące anatomii, ale przede wszystkim jak sami możemy polepszyć stan naszego ciała, a co za tym idzie, funkcjonowania naszego organizmu i samopoczucia. Oczywiście sposób przekazywania tej wiedzy przez prowadzącą, opanowanie i emanujący spokój sprawiły, że zajęcia te były niezwykle interesujące i dawały ogromne pokłady energii.  Forma online daje możliwość korzystania  z ćwiczeń w  godzinach dopasowanych to twoich możliwości czasowych.Serdecznie polecam wszystkim tego typu zajęcia. Ja chętnie nadal w nich uczestniczę”.

Urszula Różycka

"Z wielkim przekonaniem polecam kurs „Automasaż – Sam możesz rozluźnić swoje ciało”!

Naprawdę nieważne czy jesteś sportowcem, preferujesz ruch w weekendy, czy bliżej ci do relaksu w fotelu. Twoje ciało gromadzi szybciej lub wolniej napięcia, których skutkiem może być ból (często przewlekły), urazy a także spadek nastroju. Kurs podsuwa całą masę technik, dzięki stosowaniu których możesz zapobiegać napięciom albo je łagodzić i usuwać. Ania w bardzo przyjazny i pełen sympatii sposób pozwala Ci w swoim tempie testować na sobie naprawdę proste, ale bardzo skuteczne metody automasażu i stretchingu. Formuła zajęć – cykl filmów- pozwala wielokrotnie wracać do ćwiczeń, odtwarzać je i ... odkrywać na nowo ich działanie na twoje ciało. Ale nie tylko w ten sposób możesz je lepiej poznać! Dostaniesz też sporą dawkę bardzo przystępnie podanej wiedzy o anatomii. Dzięki niej zrozumiesz na przykład, dlaczego napięty pośladek powoduje ból pleców...

Masz czas by zrobić notatki! Jeśli coś cię niepokoi lub ciekawi, możesz śmiało pytać, żadna wątpliwość nie pozostaje bez komentarza Ani. W moim przekonaniu ten kurs to świetna inwestycja w siebie samego. Spróbuj".

Agnieszka Stefańska

"Kurs jest ogromną wartością jaką można sobie podarować albo komuś w prezencie.

Cieszę się, że mogłam z niego skorzystać i dowiedzieć się jak mogę samodzielnie zadbać o swoje Ciało, przynieść ulgę kiedy ono tego potrzebuje. Bardzo szybko też doświadczyłam ulgi w moich potrzebach.

Jestem również pod wrażeniem zaangażowania Ani w przygotowanie tego kursu, a także  jego przeprowadzenie. Jest to przestrzeń z niezwykle uporządkowaną wiedzą, propozycją ćwiczeń do samodzielnego praktykowania, a także bardzo dokładnym instruktażem. W ramach konkretnych lekcji jest możliwość zadawania pytań, zgłaszania wątpliwości, przedstawienia opinii, podzielenia się swoimi sukcesami. Zaproponowany sposób automasażu można dostosować do bieżących potrzeb, do swojego rytmu i zawsze z uważnością na swoje Ciało i jego możliwości.

Aniu, mam dużo wdzięczności dla Ciebie i zapewniam, że udało Ci się uaktywnić większą łagodność i zrozumienie dla mojego Ciała".

Agnieszka Kacprzak

guzik masaż powięziowy

"Bardzo dziękuję za wspaniały Kurs! Ćwiczenia pokazywane były w bardzo precyzyjny i jasny sposób. Bardzo dużo ciekawych i zaskakujących ćwiczeń. Przy ćwiczeniach znanych z innych źródeł, dopiero komentarz Ani sprawia, że wykonuje się je prawidłowo. Każdy dbający o siebie człowiek powinien skorzystać z Kursu."

Anna Tengli-Truchel

guzik masaż powięziowy

"Polecam wszystkim kurs “Automasażu” jako prawdziwą skarbnicę technik pracy na różnymi partiami ciała. Materiał kursu jest dobrze opracowany i ułożony w przemyślany sposób. Prowadząca wszystko fachowo wyjaśnia i omawia każde ćwiczenie. Jakość merytoryczna jest wyśmienita i naprawdę można się dużo nauczyć".

Magdalena Skorupska

guzik masaż powięziowy

"Bardzo się cieszę, że mogłam odbyć kurs automasażu, prowadzony przez Panią Anię. Od dłuższego czasu dokuczał mi ból szyi i pleców, teraz już wiem, jak mogę za pomocą prostych ćwiczeń sama sobie pomóc. Pani Ania w sposób niezwykle profesjonalny prowadzi zajęcia, bardzo dokładnie omawia każde ćwiczenie i je demonstruje. Aby lepiej zrozumieć pracę i funkcję mięśni, zapoznajemy się także z ich budową anatomiczną, co mnie akurat bardzo pomagało. Poznałam wiele technik, które pomagają mi rozluźnić moje ciało i zlikwidować napięcia mięśniowe. A prowadzenie kursu w trybie on-line, też ma swoje dobre strony, ponieważ pozwala po wielokroć powtarzać sobie dane ćwiczenie i robić notatki. Polecam :)."

Alina Kalisiak

"Bardzo się cieszę, że zapisałam się na kurs automasażu prowadzony przez panią Annę Kraśkiewicz-Wasiluk.Poszczególne lekcje i ich układ są świetnie przemyślane i jasno, w dobrym tempie prowadzone, sama platforma jest super zorganizowana, a prowadząca odpowiada na pytania i komentarze w zasadzie na bieżąco. Zaprezentowane ćwiczenia są bardzo pomocne i pozwalają samodzielnie pozbyć się napięcia w mięśniach, co przekłada się na lepsze samopoczucie, większą sprawność i zmniejsza problemy (w moim przypadku bóle w odcinku krzyżowo-lędźwiowym). Zdarzało się, że odkrywałam, że w pewnych obszarach moje mięśnie są spięte i przykurczone - na co wcale nie zwracałam wcześniej uwagi, skupiając się na bardziej problematycznych rejonach. Po ćwiczeniach okazywało się, że rzeczywiście ogólnie czuję się lepiej. Bardzo ważne jest też to, że prowadząca zwraca uwagę na bezpieczeństwo ćwiczeń".

Magda Rachwald

guzik masaż powięziowy

"Kurs znakomity! Mam na myśli proporcje między teorią (krótko), a praktyką (tyle ile trzeba:) oraz spokojny i dokładny sposób prezentacji ćwiczeń. Dzięki ww. każdy zrozumie, co ma robić. Mnie masaż żwacza szybko ulżył przy szczękościsku, a było już niedobrze. Czuję też ulgę w części lędźwiowej kręgosłupa, któremu bardzo pomógł głęboki masaż piłeczkami. Dziękuję, czekam na następne kursy online."

Dorota Mikłaszewicz

guzik masaż powięziowy

„Mimo początkowych obaw dotyczących odbywania kursu „Automasaż, sam możesz rozluźnić swoje ciało” w formie online, jestem z niego bardzo zadowolona i zdecydowanie polecam osobom, chcącym poznać sposoby na pozbywanie się napięć ze swojego ciała.

Materiały zostały przygotowane bardzo profesjonalnie, mogłam do nich wracać w razie potrzeby i przerabiać w swoim tempie.

Kurs umożliwił mi zidentyfikowanie napięć w ciele (nie o wszystkich miałam świadomość) i rozpocząć pracę nad rozluźnianiem ciała. Moim ulubionym zestawem ćwiczeń są te, dotyczące głowy. To naprawdę działa! Polecam szczególnie osobom cierpiącym na napięciowe bóle głowy”.

Katarzyna Jasiołek

guzik masaż powięziowy

"Kurs mnie zaskoczył.
Nie pierwsze i drugie spotkanie, które odbywały się na sali wykładowej i gdzie można było się spodziewać przebiegu wykładu i ćwiczeń, oraz swoich reakcji, a także reakcji innych w grupie. Kiedy otworzyłam na platformie filmy przesłane na trzecią część, prowadzoną zdalnie, zachwyciłam się. Można było dokładnie zobaczyć wszystkie elementy automasażu, który jest jednak czynnością intymną i czasem lepiej uczyć się w swoim zaciszu i swoim tempie. Jestem pełna podziwu za wspaniale przygotowany materiał: dokładne opisy anatomiczne plus szczegółowe wyjaśnienia automasażu określonej części ciała. Myślę, że nawet gdybyśmy mieli spotkania na sali przez trzy weekendy w formie wykładu i automasażu, i mieli dostęp tylko do materiału drukowanego, nie wiedzielibyśmy wszystkiego. Takie filmy ogromnie pomagają w zrozumieniu działania naszego ciała, pozwalają na lepsze jego traktowanie.
Początki praktykowania automasażu zawsze są trudne, bo szybko chcemy uzyskać rezultaty, a tutaj trzeba spokojnie i delikatnie, bez pośpiechu... i to działa. Ból zmniejsza się, a potem przechodzi pozostawiając tylko lekkie wspomnienie. Jestem dopiero na początku drogi do rozluźnienia ciała, ale już widzę postępy, co mnie bardzo cieszy. Myślę że po dodatkowym półrocznym dostępie do filmów na platformie, nie będę już nawet zaglądać do notatek, kiedy będę chciała na przykład pozbyć się bólu karku.
Dziękuję za przekazanie wiedzy o tym, jak możemy sami sobie pomóc."

Kasia

guzik masaż powięziowy

"Kurs automasażu znalazłam przez przypadek przeglądając dostępne kursy na Uniwersytecie Otwartym. Nie miałam wcześniej doświadczeń z automasażem ani nic nie wiedziałam o kursie prowadzonym przez Anię. To był strzał w dziesiątkę! Jeden z najlepszych kursów, w jakich uczestniczyłam. Stosunek ceny do ilości i jakości przekazanej wiedzy jest na ogromny plus. Techniki, które poznałam pomagają mi w rozluźnieniu i rozciągnięciu bardzo spiętych mięśni. Po sesji automasażu czuje się zrelaksowana i "lekka". Taki kurs powinien być obowiązkowy dla każdego korpoludka i nie tylko 🙂 Osobiście polecam wszystkim moim znajomym.

Kurs jest prowadzony bardzo profesjonalnie. Ania tłumaczy wszystko dokładnie i odpowiada na wszystkie pytania. Praca na platformie, gdzie są dostępne nagrania wszystkich technik jest kapitalnym rozwiązaniem, gdzie w swoim tempie wykonuję masaż na różnych częściach ciała".

Aneta

Kurs online automasaż ikona mężczyzny

"Super zajęcia. Muszę zgodzić się ze stwierdzeniem zadanym w podtytule kursu, że ból pleców, karku i wszystkie te dolegliwości spowodowane siedzącym trybem życia, do których już się przyzwyczaiłem i przestałem nawet zwracać na nie uwagę, można samemu sobie uśmierzyć, samemu sobie pomóc. 

Regularnie korzystam z automasażu karku, szyi, już tak weszło mi to w krew, że robię to nieświadomie.

O samym kursie przypomniałem sobie jednak dopeiro ostatnio, gdy doznałem bolesnej kontuzji, naciągnięte mięśnie w dolnej części pleców. Przez 2 dni ledwo mogłem się ruszać, każda pozycja, leżąca, siedząca, stojąca, sprawiała mi bardzo silny ból. Wtedy przypomniałem sobie o ćwiczeniach i PDF-ach jakie dostałem po kursie automasażu. Te ćwiczenia są genialne, 2 dni ćwiczeń na plecy, mięsień gruszkowaty, uda i mogę już z psem na spacer iść 🙂 ".

Krzysztof